KONST / Litografier / Färglitografi 15018585
*
nr 1501 8585
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 18:59:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 01:24:28
1
100 kr
4/11 10:26:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
*
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
nr 1501 8585
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 01:24:28 | 1 | 100 kr |
4/11 10:26:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29